Jak zaplanować wieczór panieński?

Wieczór panieński powinien być zaplanowany z wyprzedzeniem, musi być idealny i niezapomniany dla panny młodej, bo już do końca życia będzie się kojarzył z utratą wolności. Za organizację całej imprezy odpowiada zwykle świadkowa. Poniżej prezentujemy najważniejsze kroki, o których nie można zapomnieć podczas przygotowań do ostatniego wolnego wieczoru panny młodej, a także kilka pomysłów w jaki sposób można spędzić nie tylko wieczór, ale również całą panieńską noc.


bukiety ślubne

Podstawowe etapy planowania wieczoru panieńskiego


Przygotowanie oraz wysłanie zaproszeń na wieczór panieński

Organizatorka odpowiada przede wszystkim za obecność na wieczorze panieńskim wszystkich ważnych i bliskich dla panny młodej kobiet. Oczywiście tę kwestię jak najbardziej można skonsultować z panną młodą. Warto także postawić na oryginalność zaproszeń (na rynku dostępnych jest wiele ciekawych i śmiesznych rozwiązań). Można także utworzyć specjalne wydarzenie na portalu społecznościowym (tańsza opcja i do tego szybko można ustalić z pozostałymi gośćmi szczegóły imprezy m.in. ogólny budżet wieczoru panieńskiego).


Wybór akcesoriów oraz dodatków dla wszystkich uczestniczek

To wyjątkowy wieczór, a więc warto, aby panna młoda wraz ze swoją grupą przyjaciółek wyróżniały się z tłumu. Wybór jest naprawdę ogromny – kolorowe opaski, śmieszne okulary, specjalne koszulki, hawajskie kwiaty, boa z piór itp. Oczywiście tutaj ważny jest temat przewodni zorganizowanej imprezy. Ostatnio popularne są wieczory panieńskie w stylu lat 20., nocy żywych trupów oraz ciekawe, rzucające się w oczy przebrania np. za policjantki, kowbojki, diabełki/aniołki czy nawet zakonnice.


Wybór prezentów dla panny młodej

to obowiązkowy element całej organizacji, który rozkręca całą imprezę. Do najczęściej kupowanych upominków można zaliczyć zmysłową bieliznę, kajdanki, gra dla par „kamasutra” oraz różne śmieszne gadżety.


Dekoracje podczas przyjęcia

Oczywiście jest to zależne od tego czy impreza będzie odbywała się w domu, czy też gdzieś na mieście (chociaż tutaj także można zarezerwować stolik i porozumieć się z właścicielem w kwestii ozdobnych dodatków). Ponownie na tym etapie kluczowa jest tematyka całego wieczoru. Tradycyjnie warto wykorzystać balony oraz banery i taśmy ze specjalnymi hasłami nawiązującymi do panny młodej i jej „ostatniego” wolnego wieczoru np. „Szalona noc Patrycji” lub „Gorączka Panieńskiej Nocy”.


Zaplanowanie gier oraz zabaw

To ważny element, który znacznie urozmaica wieczór szczególnie, gdy jest on zorganizowany w domu. Najpopularniejsze zabawy to „pytanie czy wyzwanie”, „kto najlepiej zna pannę młodą” oraz „test wiedzy o przyszłym mężu”.


Najlepszym sposobem na idealny wieczór panieński jest dobre jedzenie, wyjątkowa atmosfera oraz oczywiście grono sprawdzonych i bliskich przyjaciółek, które zadbają o niezapomnianą imprezę.


Zobacz także: Bukiety ślubne




Masz pomysł na własną dekorację ślubną?


Napisz do nas
dekoracje ślubne

Dekoracja ślubna w Pałacu Zdunowo - sesja zdjęciowa

Blog

Wyjątkowa dekoracja w Pałacu otulonym ślicznym gajem. Romantyczny motyw przewodni pawich piór nadał uroczystości oryginalności i niepowtarzalnego wyrazu.

Zobacz więcej
bukiety ślubne

Modne dodatki do sukni ślubnej

Blog

Każda Panna Młoda w dniu swojego ślubu chce wyglądać pięknie i czuć się w pełni komfortowo. Właśnie dlatego tak istotne jest znalezienie „tej jedynej” sukni ślubnej.

Zobacz więcej
bukiety ślubne

Dekoracja w restauracji Pod Gigantami - sesja zdjęciowa

Blog

Prestiżowe miejsce w sercu Warszawy. Restauracja "Pod Gigantami" to ulubione miejsce gwiazd z pierwszych stron gazet i czołowych polityków. Dekoracja uroczystości ślubnej w takiej lokalizacji to wyzwanie i wielkie wyróżnienie.

Zobacz więcej

Poznaj 10 trików, dobrej narzeczonej!