Modne dodatki do sukni ślubnej

Każda Panna Młoda w dniu swojego ślubu chce wyglądać pięknie i czuć się w pełni komfortowo. Właśnie dlatego tak istotne jest znalezienie „tej jedynej” sukni ślubnej. Okazuje się jednak, że to dopiero połowa sukcesu, bowiem drugą część stanowią wszystkie dodatki, które są dopełnieniem zakupionej wcześniej sukni a także bardzo często decydują o końcowym efekcie całej stylizacji.


bukiety ślubne

Nadrzędną zasadą jest to, by zacząć dobierać dodatki dopiero po zakupie bądź rezerwacji konkretnej sukni ślubnej. Idealnie byłoby to zrobić w salonie, w którym kupujemy suknię i mamy ją na sobie. Tylko wtedy można być pewnym efektu, gdyż bardzo często zdarzają się pannom młodym niemałe „wpadki” w kwestii doboru odpowiednich dodatków. Należy pamiętać o następującej kolejności – panna młoda zawsze jest na pierwszym planie, następnie suknia ślubna i dopiero na końcu w tle wszystkie dodatki. Należy wybierać je bardzo ostrożnie oraz z umiarem, nie mogą zdominować całości. Dobrze jest więc wybrać się na poszukiwania dodatków do sukni ślubnej w towarzystwie bliskich osób, obiektywna opinia jest tutaj wskazana. Do kluczowych dodatków można zaliczyć welon lub ozdobę na włosy, buty, bolerko/żakiet, biżuterię oraz oczywiście weselny bukiet. W niektórych sytuacjach można także pomyśleć o rękawiczkach i torebce.

Nakrycie wierzchnie

W pierwszej kolejności dobrze jest zacząć od wyboru okrycia wierzchniego, oczywiście jest to uzależnione od pory roku, w której planujemy ślub. W okresie letnim możemy zdecydować się jedynie na szal z miękkiej tkaniny, natomiast zimą przyda się futerko lub cieplejsze bolerko. Najlepiej zakupić je w salonie, w którym wybraliśmy suknię ślubną. Bardzo często nakrycie jest sprzedawane w komplecie z suknią.

Welon ślubny


bukiety ślubne

Welon jest nieodłącznym, przepięknym uzupełnieniem sukni. Wybór tego dodatku jest naprawdę ogromny – pojedyncze, podwójne, potrójne, krótkie oraz długie, gładkie lub zdobione koronką, haftem czy nawet kryształkami. Pamiętajmy jednak, aby welon pasował do stylu wybranej przez nas sukni, powinien on tworzyć z nią harmonijną całość. Jeśli nasza suknia jest bogata i posiada dużą ilość ozdób, zdecydujmy się na gładki, delikatny welon. Natomiast w przypadku sukienki o prostym, subtelnym kroju możemy nieco „zaszaleć” i wybrać welon wykończony koronką, haftem lub zdobieniami. Warto także dodać, że za pomocą welonu możemy korygować naszą sylwetkę – wysoko upięty welon powoduje optyczne wydłużenie i wyszczuplenie sylwetki.

Biżuteria ślubna

Wybór biżuterii ślubnej także zależy od tego czy nasza suknia jest bogato zdobiona czy też może ma prosty, gładki krój. Tak więc do sklepu jubilerskiego dobrze jest się wybrać wraz ze zdjęciem zakupionej przez nas sukni i poprosić o pomoc przyjaciółkę, mamę czy też sprzedawczynię. Oczywiście biżuteria powinna być także dobrana do charakteru Panny Młodej. Bardzo częstym wyborem jest klasyczny sznur pereł. Jednak w przypadku prostej sukni ślubnej można wybrać bardziej oryginalną ozdobę. Pamiętajmy jednak, że przy bogatych zdobieniach w okolicach dekoltu lepiej jest całkowicie zrezygnować z naszyjnika i wybrać delikatne kolczyki oraz bransoletkę.

Buty ślubne


bukiety ślubne

Buty są niezwykle ważnym wyborem, ponieważ musimy pamiętać, że mamy w nich przetańczyć całą noc ! Powinny więc być przede wszystkim bardzo wygodne, stabilne oraz nie za wysokie (optymalny obcas to od 5 do 8 centymetrów). Idealnym wyborem są buty wiązane na kostce, zbliżone wyglądem do profesjonalnego obuwia do tańczenia. Pamiętajmy, że w większości przypadków suknia jest na tyle długa, iż buty nie będą nawet zauważalne przez innych.


Bukiet ślubny


bukiety ślubne

Podczas dobierania bukietu ślubnego należy pamiętać, że musi on pasować zarówno do sukni ślubnej, jak i do Panny Młodej i jej charakteru. Najbardziej popularne są wiązanki z białych kwiatów, chociaż dobrze jest także wybrać jakiś kontrastowy kolor, dzięki czemu bukiet będzie stanowił wyróżniający się element na tle całej stylizacji ślubnej. Istotny jest także kształt bukietu – okrągły pasuje do osoby szczupłej i drobnej, natomiast spływające kwiaty powodują wydłużenie i wyszczuplenie sylwetki.

Zobacz także: Bukiety ślubne

Makijaż, fryzura


bukiety ślubne

W dniu ślubu makijaż oraz odpowiednia fryzura są bez wątpienia kluczowym dodatkiem do całej reszty stylizacji. To właśnie one decydują o końcowym efekcie oraz zadowoleniu Panny Młodej. Mimo, iż wykonywane są zazwyczaj na ostatnią chwilę, to warto jest skorzystać w tym wyjątkowym dniu z usług profesjonalistów (pamiętajmy, aby dużo wcześniej udać się do salonu na próbny makijaż oraz fryzurę w celu wybrania najlepszej opcji !). Profesjonalnie wykonany makijaż oraz fryzura dopasowana, tak jak pozostałe dodatki, do wybranej sukni ślubnej, powinny utrzymać się aż do rana ! Jak widać Panna Młoda oprócz wyboru idealnej sukni ślubnej, musi jeszcze zadbać o wiele szczegółów oraz dodatków. Warto jednak dodać, że najpiękniejszą ozdobą, o której nie można zapomnieć w tym najważniejszym dla nas dniu jest oczywiście szczery uśmiech a cała reszta stanowi tak naprawdę jego dopełnienie.


Zobacz nasze dekoracje sali

Masz pomysł na własną dekorację ślubną?


Napisz do nas
bukiety ślubne

Jakie róże na ślubie?

Blog

Kiedy myślimy o ślubie nieodmiennie widzimy bukiety z róż. To tradycja pełna miłości i ukoronowania wspaniałej chwili, jaką jest połączenie dwóch kochających się osób. Jak przygotować się do ślubu i skomponować najpiękniejsze dekoracje sali weselnej, jak i bukietów ślubnych?

Zobacz więcej
bukiety ślubne

Dekoracja w restauracji Magdy Gessler - sesja zdjęciowa

Blog

Dekoracja w restauracji AleGloria na Placu Trzech Krzyży, prowadzonej przez Magdę Gessler.

Zobacz więcej
bukiety ślubne

Jak zaplanować wieczór panieński?

Blog

Prezentujemy najważniejsze kroki, o których nie można zapomnieć podczas przygotowań do ostatniego wolnego wieczoru Panny Młodej, a także pomysły w jaki sposób można spędzić nie tylko wieczór, ale również całą panieńską noc.

Zobacz więcej

Poznaj 10 trików, dobrej narzeczonej!